Our Cherry Tree
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG Real pentru curioşi.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 In miez de noapte

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyMier Apr 20, 2011 10:37 am

Nu puteam dormi asa ca ma gandisem la o mica gustarica. Imbracata in pijama cum eram, am coborat repee in bucatarie, tip-til tip-til incercand sa nu trezesc pe nimeni. Nici lumina nu o aprinsesem. M-am dus direct la frigider, deschizand usa acestuia si bagandu-mi capul inauntru, cautand din priviri cerealele.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyMier Apr 20, 2011 10:47 am

Dupa ce ma imbrac cu o rochita neagra , mulata , ies din camera zambitoare . Am coborat pe scari , bucurandu`ma de sunetul tocurilor mele ce tropaiau usor . Imi era foame . Aveam de gand sa trec pe la bucatarie inainte sa ies in club , pentru a nu fi nevoita sa merg la restaurant imbracata asa cum ar considera unii ca fiind vulgar. Aprind toate becurile pe unde trec si deschid zgomotos usa . Zaresc o fata in mijlocul camerei . O privesc usor confuza .
- Buna ...
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyMier Apr 20, 2011 10:51 am

Tresar repede si instantaneu ma intorc spre cealalta fata tinand castronul cu cereale in mana. Zambesc usor nevinovata ca si cand as fi fost prinsa in flagrant.
-Umm..buna..Adica neata, cred.. zic eu putin nedumerita cautand din priviri un ceas insa degeaba.
Am privit'o din cap pana-n picioare, parca presimtind udne se ducea.
-Club, nu?
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyMier Apr 20, 2011 11:00 am

- Uh uh .. Vrei sa vii ? intreb eu zambitoare . Nu stiam daca ar fi fost cea mai buna idee sa merg singura in club , dar toata lumea se stramba cand auzea lunea de iesiri . Dupa un week-end plin , cred si eu , dar eu zilele trecute , chiar nu am avut dispozitia potrivita . Ma uit in jurul meu si pun mana pe un mar micut si rosu . Musc din el si ma sprijin de masuta .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyMier Apr 20, 2011 11:04 pm

-Sa vin?
Fac ochii mari atintindu-mi privirea asupra tavanului. Nu prea mergeam eu prin cluburi, dar in fonmd..toate aveau un inceput. Mi-am scuturat capul apoi am aprobat in semn afirmativ venind repede langa ea si intinzand mana inainte.
-Sigur, e o idee grozava! Apropo, eu sunt Yoko.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyJoi Apr 21, 2011 2:12 am

- Incantata Yoko . Eu sunt Cass` sau Cassy sau chiar Cassandra . am spus eu dandu`mi ochii peste cap .
- Si .. Daca vii , te schimbi ? Sau facem mai bine o petrecere in pijama ? am intrebat eu ca un copil mic , amintindu`mi de vremurile in care nu ieseam la cluburi sau petreceri dezastruase care se termina mai mereu cu politia in locul respectiv din cauza unor tampiti ce se imbatau prea tare , dar facand nenumarate petreceri in pijama cu cele mai bune prietene ale mele .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyJoi Apr 21, 2011 2:42 am

-Petrecere in pijamale!! zic entuziasmata.
Cum auzisem cuvantul 'pijamale' am strans'o tare tare in brate. Ma mir cum de mai putea respira in momentul ala. Imediat cum mi-am dat seama ca o las fara aer ii dau drumul topaind ca un iepure prin toata bucataria jongland cu 2 portocale.
-Ai idei grozave! Hai! zic repede lasand portocalele de-o parte.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyJoi Apr 21, 2011 10:02 am

Fata ma luase in brate dupa care topaia dintr`o parte in alta a camerei . Puteam intelege ca adora ideea . Am zambit privind`o cum isi manifesta bucuria . Fata ma luase de mana si ma trase in afara bucatariei .
- Stai ! Sa luam suc , popcorn , si nu stiu ... dulciuri . am spus eu incercadn sa par la fel de entuziasmata ca si ea . De ceva timp nu ma mai incantase nimic . Eram plictisita de tot .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyJoi Apr 21, 2011 10:13 am

-Pfff...era sa uit! Ce prostuta sunt! zic repede si ma intorc inapoi in bucatarie. Iau o punga cu boabe pentru floricele, le pun intr-u ncastron apoi le bag direct in cuptorul cu microunde. Deschid iar frigiderul de unde am scos 2 sticle mari de 2 litri cu suc, o sticla cu suc de piersici si celalalt de portocale.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyJoi Apr 21, 2011 10:57 am

Imi arunc privirea prin dulapioare , luand cam tot ce gaseam , incepand de la caramele si terminand cu chipsuri . Chicotesc incantata si ies din bucatarie in graba .
- Ne facem unghiile si ascultam muzica , nu ? Si .. barfim . Ca fetele . apun eu incepand sa cred ca era chiar o idee draguta .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyVin Apr 22, 2011 12:23 am

-Normal! Doar asta se face la o petrecere in pijaqmale, nu? zic stand putin pe ganduri. Nu prea fusesem invitata la petreceri de acest gen, asa ca bucuria mea eram acum dubla. Am luat repede castronul plin ochi cu popcorn alaturi de celelalte sticle, chinuindu-ma sa le car.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyVin Apr 22, 2011 11:49 pm

Am urcat impreuna cu Yoko pana la etaj si am luat`o in stanga , spre camera mea .
- Mergem la mine , ok ? am intrebat stiind deja raspunsul . Am scos neindemanatica cheia din geanta si am deschis usa .
- Fa`te comoda .. Adica . Simte`te ca acasa .. spun eu lasand toate lucrurile pe masuta din living .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyDum Apr 24, 2011 6:53 am

Am urmat'o indeaproape, intrand apoi impreuna cu ea in apartament. Priveam mirata in jur. Totul parea atat de..primitor. Defapt, nu prea mai fusesem la cineva in vizita, ceea ce-mi sporea din nou curiozitatea. Am lasat tot ce aveam in brate apoi m-am asezat repede pe canapea, 'proband'o'.
-Hmm..confortabil! Dragut apartament.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyLun Apr 25, 2011 10:19 am

- Multumesc ! spun eu incantata . Imi petrecusem ceva timp sa aranjez totul cum imi place mie si acum eram fericita ca nu a fost in zadar .
- Asteapta doua minute , te rog ! Merg sa ma schimb . merg in camera mea si imi iau un maieu si o pereche de panaloni scurti comozi . Ma intorc la fata si ii zambesc .
- Hai in camera la mine ... iau mai multe pungi si le arunc pe patul din dormitor .
Sus In jos
Yoko Hamasaky

Yoko Hamasaky


Mesaje : 81
Data de inscriere : 19/04/2011

In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte EmptyLun Apr 25, 2011 10:45 am

-OK!
Am sarit repede de pe canapea direct in picioare urmand'o apoi poe fata cu cele 2 sticle de suc. Le-am asezat undeva pe covor, ciufulindu-mi parul si rasufland usurata ca scapasem de acea 'povara'.
-Da grele mai sunt sticlele din ziua de azi, nu gluma! In curand voi face hernie de la ele zic eu incepand sa rad.
Sus In jos
Continut sponsorizat





In miez de noapte Empty
MesajSubiect: Re: In miez de noapte   In miez de noapte Empty

Sus In jos
 
In miez de noapte
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Our Cherry Tree :: Campusul. :: - Bucătăria-
Mergi direct la: