Our Cherry Tree
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


RPG Real pentru curioşi.
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Privind de sus.

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMar Apr 19, 2011 6:46 am

Mă ridic încet şi cu greu. Mă durea capul infernal după ce am dormit toată noapte cu caştile în urechi, date şi la maxim că altfel nu puteam. Probabil că aşa voi fi azi toată ziua. Poate şi mâine. Casc şi întind mâna după Miku are torcea plictisit. Mă plictiseam şi eu. Zâmbesc către motanul care mă pândea şi mă ridic.
Ce-ar fi să ieşim afară? îl întreb, ştiind că în secunda în care aş deschide uşa ar ieşi după mine.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 7:37 am

Ma trezesc cu o durere de spate ingrozitoare . Cobor din pat , luandu`mi papuceii de casa si merg in living . Casc somnoroasa . Eram imbracata in niste pantaloni scurti si un maieu alb , mulat . Imi iau din cuier o bluza de training , avand frisoane .
- Special ! am strigat eu uitandu`ma in imprejurimi . Nici urma de pisica . I urmatoarele secunde mi s`a parut ca aud pe cineva batand la usa . Dau de doua ori cu mana prin par , constientizand ca sunt ciufulita , si ies pe coridor , lasand usa deschisa .
- Da .. spus eu mutandu`mi privirea dintr`o parte in alta . Intregul hol era pustiu . Ce ciudat .. . Cand am dat sa intru inapoi in camera , pisica se strecurase printre picioarele mele .
- Stai ! Special ! am strigat eu alergand dupa ea . Probabil aveam sa trezesc pe toata lumea , dar nu`mi pasa . Vroiam doar sa`mi iau pisicuta inapoi . Pisica se oprise in fata usii din capatul coridorului . Zambesc realizand ca nu mai are pe unde sa mearga acum . Inainte sa ajung la pisica , ma impiedic de covor si ajung in usa vecinului , provocand un zgomot puternic . Pisicuta statea acum langa mine , privindu`ma cu niste ochi inocenti , ca si cum nu ar fi fost vina ei .

Edit by Kim Hoon Lee. : Mânca-ţi-aş, n-am scris eu că sunt maxim şapte râduri? Te iert. De data asta ...
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 7:47 am

Miku a mers plin de el până la uşă, s-a ridicat pe labele din spate şi a deschis uşa. A mieuat către grămada de haine din faţa uşii apoi s-a întors ţanţoş la mine. I-am zâmbit luându-l în braţe apoi m-am întors către fată.
Domişoara nu ştie că nu-i frumos să dai buza? spu uitându-mă certăreţ către pisica care privea spre tânăra ei stăpână.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 7:56 am

Ma ridic in genunchi , ducandu`mi o mana la spatele ce ma durea si mai tare acum . Ma las inapoi in sezut , fiindu`mi mai usor sa stau jos . Obrajii mei capatase o nuanta rosiatica cand il auzisem vorbele baiatului .
- Umm .. Scuze . am spus eu scurt dupa care mi`am lasat capul pe spate pentru a`l putea vedea .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 10:08 am

Da' tu cine esti? o intreb clipind des catre fata schitand un zambet. Imi asumam faptul ca ma stiau, in mare, mai toti din camin. Eram elevul minune, Maestrul Papusar. Rad in sinea mea de cat de orgolios puteam fi. Eu vorbeam cu domisoara Special...
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 10:41 am

- Eu sunt Cassandra Lee , dar toti imi spun Cass sau Cassey . Si .. eu nu am inteles . Cum vorbeai cu Special ? Si de unde stii ca asa o cheama ? am intrebat eu usor confuza . In cele din urma , hotarasc sa ma ridic . Ma sprijin in maini , ma ridic la o distanta de pamant , dar piciorul imi aluneca si aterizez iarasi in sezut . Am oftat . In ultima vreme eram total ametita . Aveam o perioada intr`adevar proasta . Ma simteam groaznic de obosita .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 10:59 am

Hah, cat tupeu! spun intinzand o mana catre fata. Eu sunt Maestrul Papusar, Kim Hoon Lee! Le stiu pe toate si le fac pe toate! spun facand o mutra foarte indignata. Zambesc, apoi rad, oprindu-ma la un moment dat.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 11:04 am

Iau mana baiatului si ma ridic stangace . Simt ca ametesc si ma sprijin usor de umarul baiatului . Rad usor de asemenea , gasind un mod de a`i demonstra ca nu le stie pe toate .
- La ce ma gandesc acum , Maestre ... ? am spus eu privindu`l adanc in ochi .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 11:13 am

Ca sunt un nebun delegat si ca nu crezi o iota. spun foarte relaxat aplecandu-ma sa iau pisica fetei in brate. O mangai dupa ureche zambind catre ea. Presupun ca a plecat... Azi de dimineata... Pe la opt jumate. adaug ganditor, incercand sa-mi aduc aminte cand a venit la noi in camera.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 11:20 am

- In primul rand .. nu . Nu la asta ma gandeam si nu o sa stii . Si in al doilea rand .. acum nu prea cred . am spus eu ridicand o spranceana . Il privesc cum ia pisicuta in brate si o mangaie dragastos . Zambesc inocent si imi duc un deget pe capusorul pisicutei mele .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyMier Apr 20, 2011 10:03 pm

Ba la asta te gandeai! Si negarea este un raspuns afirmativ! spun luand o fata foarte serioasa cat i-o intindeam pe Special fetei. M-am intors pe calcaie si l-am luat pe Miku care le privea pe cele doua gelos. Chicotesc stiind ce gandea, "Iar ma lasa asta in casa doua zile fara mancare...".
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyJoi Apr 21, 2011 2:16 am

- Uff ! Bine , fie .. Poate intuiesti , asa , putin ... spun eu inca sceptica . Era ciudat ca eu , o fata demon , sa nu cred in puterile paranormale ale altora desi eram suta la suta covinsa ca acestea exista . Imi iau pisica in brate si o mangai usor .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyJoi Apr 21, 2011 2:21 am

Zâmbesc dulce către fată privind-o printre gene. Brusc m-am întunecat la faţă.
Eu nu te-am întrebat dacă vrei să te serveresc cu ceva! spun ca şi când aş fi comis ceva. Îi întind mâna şi o poftesc în cameră, aşa cum ar fi trebui de la început.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyJoi Apr 21, 2011 3:11 am

Pai da .. Asa ar fi fost dragut .. gandesc eu ca si cum as fi spus`o cu voce tare . Am intrat in camera baiatului privind in jurul meu . Mereu faceam asta . Poate nu parea frumos din partea mea , dar eram curioasa . Poate prea curiasa .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyJoi Apr 21, 2011 3:31 am

Cu ce le servesc pe domnişoare? întreb cât mă duceam în bucătărie să scot ceva d'ale gurii de acolo. Bineînţeles aveam numai bere şi ceva suc roşu, nişte vin şi fructe. Bere sau... Vin? spun scoţănd capul din frigider.
Sus In jos
Casandra Lee

Casandra Lee


Mesaje : 69
Data de inscriere : 20/04/2011

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyJoi Apr 21, 2011 7:34 am

- Mmm .. Vin . spun eu dupa cateva secunde de gandire . Berea nu era tocmai preferata mea , fiind prea amara .
- Apropo .. tu ce ar trbui sa fii de citesti gandurile ? am intrebat confuza . Din cate stiam eu , demonii nu puteau si nici vrajitorii sau vampirii .
Sus In jos
Kim Hoon Lee.
Admin
Kim Hoon Lee.


Mesaje : 140
Data de inscriere : 15/02/2011
Localizare : Ma simt tanara. *Vai sa-mi bag ce ma dor salele.*

Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. EmptyVin Apr 22, 2011 12:05 am

Ma intorc spre fata clipind des. Era chiar asa de evident ca eram ceva? Eram, intradevar, inger. Unul negru, dar tot inger. Imi musc buza, scot sticla de vin si o doza de bere, iau si un pahar si vin in camera.
Inger negru... spun intinzandu-i paharul si lasand doza si sticla pe mica mea masa.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Privind de sus. Empty
MesajSubiect: Re: Privind de sus.   Privind de sus. Empty

Sus In jos
 
Privind de sus.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Our Cherry Tree :: Campusul. :: - Camerele.-
Mergi direct la: